top of page

 

 

GİRNE - ALSANCAK SAHİL REHBERİ

 

Kıbrıs'ta tatilin vazgeçilmezi olan plajlar Girne ve Magosa sahillerinde ziyaretçilerini en güzel şekilde ağırlamaktadırlar. Tercihiniz ister bütün olanaklarıyla lüks bir plaj olsun isterse gözden ıraklarda sakin bir koy, Kıbrıs sahillerinde her ikisini de bulmanız mümkündür. Sizler için aşağıda otelimize en yakın ve yürüme mesafesinde olan Alsancak plajları hakkında bilgi vermekteyiz.Şunu da belirtelim ki Girne bölgesinde en güzel plajlar Alsancak'ta yer alıyor.

 

Escape Beach Club (Yavuz Çıkarma Plajı): Girne'nin 6 km batısında Alsancak'ta yer alan bu plajın sunduğu 5 yıldızlı olanaklarından faydalanabilirsiniz.  İster kumlarda şezlongların isterse çimlerde minderlerin üzerinde güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Plajın hemen karşısında bulunan ada Adrenalin tutkusu misafirler için başta jet ski ve parasailing başta olma üzere su sporları mevcuttur. Açlığınızı dindirmek için plajın harika tatlar sunan restoranından faydalanabilirsiniz.Haziran ve Ekim ayları arasında tesise ait club ve diskotek de sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet vermekte...

 

Golden Bay ve Denizkızı Plajları: İki tesis de bir koyu paylaşmışlardır. Plajın yarısı Denizkızı Otel  ve diğer yarısı da Golden Bay'e aittir. Plaj kumsal olup duş, şezlong, şemsiye, değişme kabinleri, WC gibi imkânlardan küçük bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz. Her iki plajın da kendine ait restoranları mevcuttur. Girne'nin 6 km batısında, Alsancak'ta yer almaktadır.Her iki plajda da PADI sertifikalı okul ve dalış klupleri hizmet vermektedir

 

Sivil Savunma Tesisleri: Denizkızı plajının 100m batısında bulunan Sivil Savunma Teşkilatı'na ait küçük bir plajdır.Plaj kumluk olup , şezlong ve şemsiyeler ücretsiz olarak verilmektedir. Plajda ayrıca yaz aylarında restaurant ve bar hizmeti de sunulmaktadır.Otelimizden 15dk yürüme mesafesindedir.

 

Oris Beach Club: Alsancak'ta bulunan bir diğer kumluk sahile sahip bir plajdır.Uzun kumluk sahili ,yerli ve yabancı birçok misafiri ağırlayan plajın iskele üzerine kurulmuş restaurant ve barı da bulunuyor.Tesisimizden yürüyerek 25-30 dk da ulaşabileceğiniz plaja , arabanızla 5 dkdan kısa bir sürede gidebilirsiniz.Geceleri ise karaoke ve canlı müzik yapılan plajda sürekli beach partiler ve dj eşliğinde eğlenceler yapılmaktadır.Konum olarak eski Green Coast Tatil Köyü'nün bulunduğu yerdir.Şemsiye ve şezlong alınmadığı sürece girişler ücretsizdir.

 

Camelot Beach Club: Bu plaj Girne Amerikan Üniversitesi'ne ait olup yine bu üniversitenin turizm bölümündeki öğrencilerin ilk staj eğitim programlarını geçirdikleri yerdir. Plaj Girne'nin 9km batısında, Alsancak'ta yer bulunmaktadır.Buraya ulaşım için araç gereklidir.Tahimini süre 10dkdır

 

Sunset Beach Club: Lapta'da bulunan bu özel plaj misafirlerine bir tatlı su ve bir de deniz suyu ile olmak üzere iki havuz sunmaktadır. Plajda kumsal olmayıp denizin üzerindeki iskelesinden keyifle denize dalabilirsiniz.

 

Mare Monte Beach:1974 'ten once Rumlar tarafından işletilen ancak şu an kapatılmış olan  Mare Monte otele ait olan bu plaj altın sarısı kumsalı ve sığ ılık denizi ile Girne'deki en güzel plajlardandır. Aktivite bakımından zengin plajlardan olan bu plajın olanaklarından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.. Plaj Girne'nin yaklaşık 7  km batısında yer almaktadır.Plaj , belediye tarafından 2010 yılında hizmete konulmuştur.

 

Otelimize 5 dk. yürüyüş mesafesinde olan Escape ve Deniz Kızı plajlarına ait resimler.

bottom of page