top of page

ÇEVREYE DUYARLI YEŞİL OTEL

Yakın zamanda Güneş Enerjisi Sistemimizi otelimizin arkasındaki boş araziye kurmayı bitirdik. Arazimiz, yılda 50.0kwp elektrik enerjisi üreten 170 güneş paneli ile tamamen kaplıdır. Mart 2020'den itibaren “Çevre Dostu-Yeşil Otel” olduğumuz için gurur duyuyoruz…


Çevre dostu bir otel olarak misyonumuzun bir parçası, misafirlerimize Kuzey Kıbrıs'ın gelecek nesiller için güzel kalmasını sağlama fırsatlarını bildirmektir. Konforlu bir butik otel sunarken, Tabiat Ana'ya katkılarımızı geliştirmek ve Kuzey Kıbrıs'ın güzelliğini korumak için çok çaba sarf ediyoruz.
Bare Hill Tatil Köyü'nde, işimizin çevre üzerindeki etkisini kabul ediyoruz ve oteli çevresel sürdürülebilirlik sağlanacak şekilde yönetmeye kararlıyız. Yaşayacak başka dünyamız olmadığı için çevremizi koruyalım.

 

 

 

 

 

Çevreci ve Sürdürülebilir Turizm Dostu Otel nedir?
Yeşil otel veya eko-otel olarak da bilinen çevre dostu bir otel, karbon ayak izinizi azaltan ve çevreye daha az etkisi olan konaklama birimleri sunmaktadır. Bu otel sahipleri, enerji verimliliğini ve konuklarının ve personelinin sağlığını iyileştirmek için adımlar atmaktadır. Bir eko otel, insanlar ve evcil hayvanlar için toksik olmayan ve daha güvenli olan yeşil yaşam uygulamalarını uygular.

Yeşil Otel'de Kalma Nedenleri
Birçok insan yeşil bir yaşam tarzını benimsedi. Temel olarak, yeşil yaşam çevreyi önemseyen ve içilebilir su ve fosil yakıtlar gibi kalan doğal kaynakları korumak isteyen herkes içindir.

Yeşil bir otelde kalarak seyahat ederken yeşil yaşam tarzınızı koruyabilirsiniz. Bu oteller, oteldeki kirliliği, israfı ve toksisiteyi azaltırken, konukların refahını artıran önlemler kullanır. Çevreyi, korumayı ve sürdürülebilirliği önemseyen gezginler için yeşil bir otelde kalmak, Dünyayı korumak için üzerinize düşeni yapmanıza yardımcı olur.

Yeşil Hotel'in Özellikleri
Bir otelin yeşil olmasının birçok yolu vardır. Her yeşil fikri uygulamak zor olsa da, bir otelde ne kadar çevre dostu özellikler varsa, o kadar yeşil olur.

Yeşil Otel
Güneş Enerjisi ve Tesis Fotoğrafı
bottom of page